Audio bez cenzury

Audio bez cenzury
O czym nikt Ci nie powie

Z dyskutowaniem na temat tego czy kable grają, czy nie jest jak z ateizmem. To ateiści najwięcej odnoszą się do religii i często dyskutują na temat istnienia albo nie istnienia Boga. Spotkałem się z ciekawym podsumowaniem ateizmu jako wiary w sposób negatywny. Bardzo ciekawe. Mój Dziadek był ateistą, ale się nawrócił. Na starość ludzie gorzej znoszą prasję, ale jak to się ma kabli audio?

Są takie osoby, które twierdzą, że nie słyszą wpływu kabli audio na brzmienie systemu. Inne osoby twierdzą, że wpływ okablowania jest porównywalny do wpływu jaki mają wzmacniacze. O co tutaj chodzi? Uważam, że są przynajmniej trzy możliwe przyczyny takiej chorej sytuacji:

  1. Osoby, które tak twierdzą, że kable nie mają znaczenia są kompletnie głuche, albo nigdy nie robiły na poważnie testów.
  2. Porównywały kable, które brzmią prawie dokładnie tak samo i formuują na tej podstawie swoją opinię.
  3. Sugerują się i w ten sposób obrazy dźwiękowe podczas odsłuchów ulegają zamazaniu (nie potrafią jeszcze słuchać profesjonalnie).

Najbardziej zabawne jest dla mnie środowisko muzyczne i studyjne, ponieważ uparcie uważa się w tym środowisku, że okablowanie nie ma żadnego znaczenia. Jednocześnie zawsze przy zakupie kabli słyszę jedno i to samo: "proszę o neutralne kable". To jest naprawdę przezabawne.

Inne Ciekawostki:

Copyright ©  Blog Hi Fi  od 2010 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved